Congratulations to our Champions

2018/2019

U21+ Royal Slam Women’s Champions

Team Brunton, Sudbury ON

Representing Curl Sudbury

Kira Brunton
Meghan Smith
Sara Guy
Kate Sherry

U21+ Royal Slam Men’s Champions

Team Steep, Seaforth ON

Representing Galt Country Club

Sam Steep
Adam Vincent
Oliver Campbell
Emerson Steffler
Alex Vincent

U21+ Big Sky Slam Women’s Champions

Team Thevenot, Saskatoon SK

Representing Sutherland Curling Club

Ashley Thevenot
Paige Engel
Kaylin Skinner
Mary Engel

U21+ Big Sky Men's Champions

Team Stewart, Saskatoon SK

Representing Sutherland Curling Club

Brayden Stewart
Jared Latos
Matt Taylor

Dominic Neufeld

U18 Phoenix Women’s Champions

Team Dudt, Philadelphia USA

Representing the Philadelphia Curling Club

Susan Dudt
Nadezhda Tschumakow
Sydney Mullaney
Alina Tschumakow

U18 Phoenix Men's Champions

Team Jones Brantford ON

Representing the Brant Curling Club

Jacob Jones
Diego Tompkins
Connor Lund
Ben Jones

U21+ Aquarius Slam Women’s Champions

Team Comeau Fredericton NB

Representing the Capital Winter Club

Justine Comeau
Emma LeBlanc
Brigitte Comeau
Keira McLaughlin

U21+ Aquarius Men’s Champions

Team Weagle Chester NS

Representing the Chester Curling Club

Graeme Weagle
Owen Purcell
Jeff Meagher
Brett Dorey

U18 Sapphire Slam Women’s Champions

Team Gargul Pointe-Claire PQ

Representing the Pinte-Claire Curling Club

Hannah Gargul
Kyra Johnson
Amber Gargul
Amy Upton

U18 Sapphire Slam Men's Champions

Team Rooney Mississauga ON

Representing the Dixie Curling Club

Landan Rooney
Mathew Prenevost
Kevin Ganjaga
Ben Lobo

U21+ Sapphire Slam Women’s Champions

Team Rozon Guelph ON

Representing the Guelph Curling Club

Breanna Rozon
Sabrina Anderson
Melanie Ebach
Alice Holyoke
Jenna Godfrey

U21+ Sapphire Slam Men’s Champions

Team Steep Seaforth ON

Representing the Galt Country Club

Sam Steep
Adam Vincent
Oliver Campbell
Emerson Steffler
Alex Vincent

U21+ Nautilus Slam Women’s Champions

Team Comeau Fredericton NB

Representing the Capital Winter Club

Justine Comeau
Emma LeBlanc
Brigitte Comeau
Keira McLaughlin

U21+ Nautilus Slam Men’s Champions

Team Weagle Chester NS

Representing the Chester Curling Club

Graeme Weagle
Owen Purcell
Jeff Meagher
Brett Dorey

U21+ Crystal Slam Women’s Champions

Team Jones Halifax NS

Representing the Halifax Curling Club

Kaitlyn Jones
Lauren Lenentine
Karlee Burgess
Lindsey Burgess

U21+ Crystal Slam Men’s Champions

Team Sinnett Blaine USA

Representing the Four Season Curling Club

Chase Sinnett
Trevor Marquardt
Jon Harstad
Eli Clawson

U18 Orion Slam Women’s Champions

Team Moore Halifax NS

Representing the Halifax Curling Club

Cally Moore
Taylor Stevens
Cassidy Curre
Cate Fitzgerald

U18 Orion Men's Slam Champions

Team Massey Toronto ON

Representing Bayview Golf & Country Club

Connor Massey
Charlie Randell
Grant Schnurr
John McCutcheon

U18 Pegasus Slam Women’s Champions

Team Belliveau Manotick ON

Representing the Manotick Curling Centre

Adrienne Bellieveau
Isabelle Daigle
Kailee Delaney
Rebecca Perry

U18 Pegasus Slam Men's Champions

Team Levac Guelph ON

Representing the Guelph Curling Club

Jayden Levac
Peter Schneider
Christopher Oka
Liam Brooks

Close Menu